

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 1.8 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 87 dB |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Gain Bandwidth Product | 3.6 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 86 dB |
| Input Voltage Noise Density | 15 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 497
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20400
Ext.Price$0.20400
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20400 | $0.20400 |
| 10 | $0.17151 | $1.71510 |
| 50 | $0.14419 | $7.20950 |
| 100 | $0.11989 | $11.98900 |
